Tweet |
Uşaklı seçmenlere eski Çarşamba Pazarı’ndan seslenen İYİ Partili Gür, “Yaklaşık bir yıl oldu Uşak Belediyesi bu alanı boşalttı. Anlamsız ve gereksiz bir şekilde. Burada faaliyet gösteren tüm esnafımızı ve alışverişe gelen tüm halkımızı da mağdur etti. Sadece bir bölümü kalan kapalı Pazar yerinde tuhafiyeci esnafı kısmen bir faaliyet yürütüyor. Bu bölge bizim belediyeciliğimizde katlı Pazar yeri olarak sizlerin hizmetine tekrar sunulacaktır. Uşak Belediysi ile Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü arasında protokol imzalanarak eski garajın olduğu bölge, Kapalı Pazar yeri ve Ayakkabıcılar Çarşısı’nı kapsayan bu dönüşüm projesi henüz taslak aşamasındadır. Bu proje Uşak halkı, esnaflar ve mal sahipleri için yeterli bir donanıma sahipse bu projeye bizde devam edeceğiz. Ama bu projenin içinde şu anda bulunduğum bölge Uşak halkına katlı Pazar yeri olarak hizmet verecektir” diye konuştu.
Şehri yeniden daha modern bir şekilde inşa edeceklerinin altını çizen İYİ Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür, “Yine bu bölgenin içinde yer altı otoparkı olan, her katına yürüyen merdivenlerle çıkılan, Uşak’ın manav esnafına, tuhafiyecisine, gıda sektörü ile uğraşan zeytinci, peynirci ve balıkçılarımıza ürünlerini satabileceği, Uşak köylülerimizin ürettiği ürünlerin Uşak halkı ile buluşabileceği bir Pazar yeri haline getireceğiz. Pazar yerinin içinde her vatandaşımızın alışverişini yaparken oturup dinlenebileceği kafeler, özellikle çocuklu bayanlarımızın çocuklarını bırakabilecekleri çocuk oyun alanları ile güvenli ve sıcacık bir ortam ve Uşaklılarımızın güvenle alışveriş yapabileceği güzel bir ortama kavuşturmuş olacağız” dedi.